Difference between revisions of "2022 Copa Sur Centennial knockout stage"
Jump to navigation
Jump to search
m (Text replacement - "use Lyoan" to "use Jackian") |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
{{short description|Final phase of the 2022 Copa Sur}} | {{short description|Final phase of the 2022 Copa Sur}} | ||
{{use dmy dates|date=June 2022}} | {{use dmy dates|date=June 2022}} | ||
− | {{use | + | {{use Jackian|date=June 2022}} |
The '''2022 Copa Sur Centennial knockout stage''' is the scheduled second phase of the [[2022 Copa Sur Centennial]]. It will begin on 9 July 2022 and conclude on 17 July 2022. The three group winners and two of the three group runners-up advanced from the [[2022 Copa Sur Centennial group stage|group stage]] to compete in the knockout stage. | The '''2022 Copa Sur Centennial knockout stage''' is the scheduled second phase of the [[2022 Copa Sur Centennial]]. It will begin on 9 July 2022 and conclude on 17 July 2022. The three group winners and two of the three group runners-up advanced from the [[2022 Copa Sur Centennial group stage|group stage]] to compete in the knockout stage. | ||
Revision as of 01:40, 24 August 2022
The 2022 Copa Sur Centennial knockout stage is the scheduled second phase of the 2022 Copa Sur Centennial. It will begin on 9 July 2022 and conclude on 17 July 2022. The three group winners and two of the three group runners-up advanced from the group stage to compete in the knockout stage.
Contents
Bracket
Quarterfinal | Semifinals | Final | ||||||||
11 July – San Romero (CORNACA) | ||||||||||
Creeperopolis | ||||||||||
9 July – Chalatenango | ||||||||||
Match 19 Winner | ||||||||||
Montcrabe | ||||||||||
17 July – San Salvador | ||||||||||
Rakeo | ||||||||||
Match 20 Winner | ||||||||||
Match 21 Winner | ||||||||||
12 July – San Romero (EMSH) | ||||||||||
Sequoyah | ||||||||||
Salisford | Third-place match | |||||||||
15 July – Adolfosburg | ||||||||||
Match 20 Loser | ||||||||||
Match 21 Loser | ||||||||||
Quarterfinal: Match 19
1st ranked runner-up | v | 2nd ranked runner-up |
---|---|---|
Semifinals: Matches 20 and 21
Creeperopolis v Match 19 Winner
Creeperopolis | v | Match 19 Winner |
---|---|---|
Sequoyah v Group C Winner
Sequoyah | v | Group C Winner |
---|---|---|
Third-place match: Match 22
Match 20 Loser | v | Match 21 Loser |
---|---|---|
Final: Match 23
Match 20 Winner | v | Match 21 Winner |
---|---|---|